Manager Coordinator Vanzari

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Minim 1 an de practica continua in fiecare loc de munca anterioar;
  • Experienta Manageriala in vanzari sau servicii pentru clienti reprezinta un avantaj;
  • Dorinta si capacitatea de a lucra cu oamenii aflati in subordine;
  • Capacitatea de a stabili si urmari obiectivele de activitate si vanzare cu fiecare membru al echipei de vanzare in fiecare zi;
  • Capacitatea de a oferi suport catre toti membrii echipei, si dorinta de implicare in dezvoltarea lor profesionala.
  • Cunostinte operare PC (Microsoft Word, Excel);
  • Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

1 post Manager Coordonator Vanzari Braila

Candidatul va ocupa postul de Manager Coordonator Vanzari avand urmatoarele responsabilitati:

  • Stabilirea programului de activitate zilnica cu fiecare membru al echipei;
  • Coordonarea activitatii fiecarui membru al echipei pentru atingerea obiectivelor zilnice de activitate si rezultate;
  • Dezvoltarea profesionala a fiecarui membru al echipei prin activitati de coaching si training.
  • Recrutarea agentilor noi;
  • Dezvoltarea activitatii proprii de vanzare si prezentarea pachetului de servicii al companiei catre clienti intr-o maniera profesionista;
  • Urmarirea obiectivele de vanzare si raportarea zilnica rezultatelor catre managerul superior;
  • Participarea la programul de training de inductie initial, si la sesiunile de follow up;
  • Sistem de venituri este constituit din salariul fix si sistem de bonusuri raportat la depasirea target-ului echipei de vanzare si la realizarea targetului lunar personal de vanzare.