Agent Vanzari

Candidatul ideal

  • Minim 1 an de practica continua in fiecare loc de munca anterior;
  • Experienta in Vanzari sau Servicii pentru Clienti reprezinta un avantaj;
  • Dorinta de a interactiona si comunica zilnic cu potentiali clienti;
  • Dorinta de a activa in domeniul vanzarilor directe, cu abordari zilnice a potentialilor clienti si prezentarea pachetului de servicii al companiei;
  • Capacitatea de a stabili si urmari obiectivele de activitate si vanzare in fiecare zi;
  • Capacitate comunicare si dorinta de dezvoltare a unei cariere in vanzari;
  • Capacitate de lucru, suport si rezolvare a problemelor cu toti membrii organizatiei;
  • Cunostinte operare PC (Microsoft Word, Excel);
  • Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

1 post Agent de Vanzari Braila

Candidatul va ocupa postul de agent de vanzare avand urmatoarele responsabilitati:

  • Stabileste programul de activitate zilnica si il raporteaza managerului superior.
  • Abordeaza potentialii clienti conform obiectivelor de activitate si rezultate stabilite pentru fiecare zi.
  • Prezinta potentialilor clienti pachetul de servicii al companiei intr-o maniera profesionista.
  • Urmareste obiectivele de vanzare si raporteaza zilnic rezultatelor catre managerul superior;
  • Participa la programul de training de inductie initial, si la sesiunile de follow up;
  • Sistem de venituri este constituit din salariul fix si sistem de bonusuri raportat la depasirea targetului lunar personal de vanzare.